parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

ایده های استفاده گل و گیاه در دکوراسیون داخلی – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

ایده های استفاده گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

بوسیله آبان ۱۹, ۱۳۹۸مقالات

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی یک المان دکوراتیو طبیعی می باشد که شادابی را به فضای داخلی اضافه می کند. گیاهان می توانند در تهویه ی هوای داخلی نیز موثر باشند.

گیاهان کربن دی اکسید فضا را جذب می کنند و اکسیژن آزاد می کنند به همین دلیل است که هوای خانه را می توانند تازه کنند.شما می توانید از این گل و گیاه در دکوراسیون داخلی منزل خود به روش های مختلفی استفاده کنید و فضایی دلنشین و منحصر به فردی را در فضای داخلی خانه خود ایجاد کنید.

در این مطلب سعی داریم روش های مختلف تزیین دکوراسیون با گل و گیاه را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید…

ایده های استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

گل و گیاه در دکوراسیون داخلیباغچه مینیاتوری

شما می توانید یک باغچه کوچک با استفاده از گل های مینیاتوری در یک گلدان تقریبا بزرگ ایجاد کنید و در آن از دکوریجات کوچک مانند تاب، نیمکت و المان هایی به این شکل در آن استفاده کنید و کف آن را با سنگ ریزه های رنگی پر کنید.  نکته ی مهم در ساخت باغچه مینیاتوری انتخاب گیاهانی است که می خواهید در باغچه شما باشد. گیاهانی که انتخاب می کنید باید از نظر شرایط نگهداری و رشد با هم مطابقت داشته باشند.

در حالت کلی وسایل مورد نیاز ساخت یک باغچه مینیاتوری شامل یک گلدان مناسب با اندازه ی دلخواه ، خاک و کود ، گل و گیاه، سنگ ریزه و انواع لوازم تزیینی می باشد.در ابتدا بهتر است که  یک طرح برای باغچه خود در نظر بگیرید و سپس وسایل را طبق طرح انتخابی تهیه کنید.

باغچه همیشه سبز

این باغچه از گیاهان همیشه سبز مانند کاج های آپارتمانی تشکیل شده است. باغچه همیشه سبز نوعی باغچه دائمی به شمار می آید. در این نوع باغچه بهتر است خاک آن را با سنگ ریزه پوشش دهید تا آب آن به سرعت تبخیر نشود.

جعبه آویز

با استفاده از جعبه های چوبی می توانید باغچه های آویزی را ایجاد کنید. باغچه ی خود را داخل این جعبه ها درست کنید و آن ها را با زنجیر از سقف آویزان کنید.

باغچه عمودی

اگر خانه ی شما حیاط کوچک یا پاسیو دارد ایجاد باغچه کوچک در آن یک انتخاب بسیار زیبا می باشد. روی دیوار حیاط یا پاسیو خود گلدان هایی از گل های متنوع نصب کنید.

حلقه گل

حلقه گل ها را می توان با ترکیبی از انواع گیاهان در تمام فصول سال درست کرد.

تراریوم

تراریوم یک روش برای نگهداری گل و گیاه در تنگ های شیشه ای می باشد شما می توانید از تنگ های شیشه ای در شکل ها و سایز های مختلف استفاده کنید و گیاهان خود را داخل آن ها بکارید. تراریوم یک محفظه ی شفاف می باشد که می‌توان در آن مجموعه‌ ی خاصی از گیاهان ریزنقش که شرایط نگهداری آن ها با یکدیگر سازگار است قرار دارد. تراریوم  یک گلخانه ی مینیاتوری می باشد.

تراریوم می تواند در دو نوع بسته و باز باشد. تراریوم‌های بسته درپوش‌دارند، اما دهانه تراریوم‌های باز هیچ درپوشی ندارند. محفظه تراریوم باید شفاف باشد تا نور خورشید از جدار محفظه عبور کند.

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید