parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

انواع گیاهان مینیاتوری مورد استفاده در دکوراسیون داخلی – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

انواع گیاهان مینیاتوری مورد استفاده در دکوراسیون داخلی

بوسیله آبان ۱۸, ۱۳۹۸مقالات

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی از گزینه های مناسب برای خانه های آپارتمانی می باشد. گیاهان درواقع نوعی المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. اما نگهداری یکسری گیاهان در آپارتمان و خانه هایی که از نور طبیعی زیاده بهره مند نیستند سخت می باشد. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم نوعی از گیاهان آپارتمانی به نام گیاهان مینیاتوری را به شما معرفی کنیم. این گیاهان متناسب با شرایط آپارتمانی می باشند. نا گفته نماند که گیاهان مینیاتوری از آن دسته گیاهان منحصر به فرد و زیبا به شمار می روند.

در این مطلب انواع گیاهان مینیاتوری در دکوراسیون داخلی را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید…

معرفی گیاهان مینیاتوری بن سای

کلمه ی بن سای ژاپنی می باشد و در اصل یک هنر باغبانی به شمار می آید. بن به معنی سینی و سای به معنی کاشتن می باشد که در اصل به معنی کاشت درخت در سینی ترجمه می شود. این نوع درختن به فرمی پاکوتاه در اشکال مختلف ایجاد می شوند.کاشت درختان به شیوه ی بن سای یک هنر خلاقانه در باغبانی می باشد.

اگر می خواهید در دکوراسیون داخلی خود گل و گیاهی منحصر به فرد اضافه کنید گیاهان بن سای انتخاب مناسبی می باشند. گیاهان مینیاتوری بن سای در انواع متنوعی می باشند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع گیاهان مینیاتوری بن سای

گیاهان مینیاتوریبن سای شمشاد

بن سای شمشاد نوعی گیاهی گرمسیری می باشد که با نام های فیکوس یا جیسینگ نیز شناخته می شود. این گیاه نباید جلوی مستقیم نور قرار بگیرد و باید در فضایی نیم سایه قرار بگیرد. آبیاری این نوع بن سای باید به صورت منظم صورت گیرد و بین هر دوبار باید سطح خاک آن خشک شده باشد.

بن سای افرا

بن سای افرا بومی شمال شرقی آمریکا می باشد. افرا یکی از زیبا ترین گیاهان بن سای محسوب می شود. این گیاه در محیطی خنک نگهداری می شود. بن سای افرا توانایی تحمل نور شدید آفتاب را دارد و نیاز به آبیاری منظم تقریبا روزانه  را دارد.

بن سای کاج

بن سای کاج بومی استرالیا می باشد و دارای برگ های سوزنی شکل می باشد. بن سای کاج در انواع مختلفی موجود می باشد. بهتر است که بن سای کاج را از تابش مستقیم نور آفتاب دور نگه دارید. بهترین مکان نگهداری این بن سای در جایی نزدیک پنجره می باشد. بن سای کاج به آبیاری زیادی نیاز ندارد. هفته ای دو بار می توانید به آن آب دهید.

بن سای شفلرا

این بن سای دارای برگ های سبز رنگ و زخیم می باشد. بهترین مکان برای این گیاه پشت پنجره می باشد چرا که اگر نور کافی به این نوع بن سای نرسد باعث می شود که آن را هرس نمایید. خاک گیاه شفلرای باید رطوبت کافی را داشته باشد.

گیاهان مینیاتوری

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید