parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

نگاهی به انواع اسکای لایت - ایراجی اولین تولید کننده اسکای لایت در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

نگاهی به انواع اسکای لایت

بوسیله تیر ۱۸, ۱۴۰۱مقالات

نورگیر سقفی یا سقف اسکای لایت یکی از زیباترین و مناسب ترین سقف های شیشه ای می باشد. این نوع سقف ها در معماری نقش مهمی دارند و به صورت مدرن می باشند. شما می توانید اسکای لایت را به صورت افقی و عمودی نصب کنید. با استفاده از اسکای لایت می توانید فضای اتاق را تغییر دهید. علاوه بر این قیمت بسیار مناسبی دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در این نوشتار قصد داریم به انواع اسکای لایت بپردازیم.

انواع اسکای لایت  

اسکای لایت شامل سقف های شیشه ای زیبایی می باشد. انواع اسکای لایت از آلومینیوم و فولاد تولید می شود. این نوع طرح ها کاربرد زیادی در ساختمان های بزرگ و مراکز تجاری دارند. قسمت شیشه ای که به منظور سقف اسکای لایت انتخاب می شوند، زیبایی و نور را به ساختمان شما هدیه می دهد اسکای لایت انواع متنوعی دارد که به سه نوع اصلی دسته بندی می شود:

  • اسکای لایت لوله ای
  • اسکای لایت محدب
  • اسکای لایت اختصاصی
  • اسکای لایت ثابت
  • اسکای لایت متحرک

انواع اسکای لایت

اسکای لایت لوله ای

از جمله زیباترین انواع اسکای لایت می توان به اسکای لایت لوله ای اشاره کرد. این نوع از اسکای لایت به لوله های خورشیدی و تونلی معروف می باشند. این طرح بیشتر در مکان هایی که کوچک هستند، کاربرد دارد. اسکای لایت لوله ای سقف کمتری را اشغال می کند. نمای اسکای لایت لوله ای به صورت نور الکتریکی قابل استفاده  می باشد. از این مدل اسکای لایت در طرح های گنبدی نیز استفاده می شود و به فضای ساختمان نور زیادی می بخشد. این نوع شیشه های سقفی در برابر فشار هوا بسیار مقاوم هستند و این موضوع حتی در استانداردهای بین المللی تایید شده است .بهتر است بدانید  این سبک اسکای لایت در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه نیز کاربرد دارد.

اسکای لایت

اسکای لایت محدب

نمای اسکای لایت محدب برعکس اسکای لایت لوله ای فضای بیشتری از سقف را شامل می شود. در مکان های بزرگی از ساختمان که نور کمتری دارند این نوع اسکای لایت کاربرد دارد. از ویژگی های مهم این طرح، پخش کردن نور به صورت یکنواخت در فضای درونی ساختمان می باشد. این طرح در فضاهای بزرگ مثل فروشگاه ها و مکان های تجاری کاربرد دارد.

اسکای لایت اختصاصی

نمای حقیقی اسکای لایت نسبت به سایر انواع اسکای لایت از هزینه های اجرایی بیشتری برخوردار می باشند. همان گونه از نامش مشخص است به گونه سفارشی تولید و طراحی می شود.

اسکای لایت ثابت

از جمله بروزترین انواع اسکای لایت، می توان به اسکای لایت ثابت اشاره کرد. همانگونه که از نام این طرح پیداست باز و بسته شدن در آن امکان پذیر نیست. علاوه بر این مانند سقف معمولی در ساختمان عمل می کند. لازم به ذکر است بدانید در این طرح از سقف شیشه ای از متریال شیشه استفاده می شود. تنها ده درصد آن از جنس آلومینیوم، استیل و چوب می باشد. اسکای لایت ثابت در قسمت های کم نور مانند اتاق زیر شیروانی و راه پله استفاده می شود.

اسکای لایت

اسکای لایت متحرک

در نمای اسکای لایت متحرک،  بسته شدن و باز شدن شیشه ها امکان پذیر است. بنابراین علاوه بر اینکه از نور طبیعی استفاده می شود تهویه هوا نیز امکان پذیر است. به عنوان مثال در فصول گرم مثل فصل تابستان، این نوع سیستم هوا را متعادل می کند. از این طرح در مکان هایی مثل آشپزخانه، حمام و دستشویی استفاده می شود. زیرا رطوبت در این مکان ها زیاد است و به وسیله این نوع اسکای لایت می توان رطوبت را توسط جریان هوا خارج نمود. نمای اسکای لایت متحرک به دو صورت در بازار موجود است: دستی و اتوماتیک.

 

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید