parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

طراحی مدرن با سقف کاذب ترکیبی - ایراچی اولین تولید کننده استین گلس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

طراحی مدرن با سقف کاذب ترکیبی

بوسیله خرداد ۳۰, ۱۴۰۱مقالات

سقف کاذب سازه ای است که در زیر سقف اصلی استفاده می شود و به زیبایی ظاهری دکوراسیون داخلی کمک زیادی می کند. این نوع سقف ها انواع مختلفی دارند که یکی از آنها سقف کاذب ترکیبی است. این نوع سقف کاذب طراحی و دیزاینی مدرن دارد و جزء جدیدترین انواع سقف کاذب محسوب می شود. در طراحی سقف کاذب از بیش از یک نوع سقف کاذب استفاده می شود. به عبارتی این نوع سقف ها ترکیبی از چند نوع سقف کاذب هستند که با طراحی حرفه ای و متناسب، با هم ترکیب می شوند و جلوه و زیبایی دو چندان را به فضا می دهند.

 

سقف کاذب بیشتر مناسب فضاهای بزرگ و وسیع با ارتفاع سطح، بالا هستند. در حقیقت زیبایی و جذابیت این نوع سقف ها در این نوع محیط بیشتر دیده می شود. یکی از امتیازات جالب توجه این نوع سقف استفاده از رنگ ها، طرح ها و متریال متنوع و مختلف در کنار یکدیگر است. هنگامی که از سقف کاذب ترکیبی استفاده می شود باید به هماهنگی و هارمونی رنگ این سقف با سایر عناصر در محیط دقت شود.

طراحی، نصب و اجرای سقف کاذب ترکیبی

در طراحی، نصب و اجرای سقف کاذب ترکیبی مسلما نیاز به هزینه و کار بیشتر است. چرا که زیرسازی این نوع سقف به زمان و کار بیشتری نیاز دارد. هزینه طراحی و اجرای این نوع سقف ها با توجه به متریال مورد استفاده، طرح ، مساحت فضای مورد نظر و نحوه نورپردازی آن متفاوت خواهد بود. این نوع سقف در ساختمان سازی مدرن کاربرد فراوانی دارد و نصب و راه اندازی آن باید توسط افراد متخصص انجام بگیرد.

سقف کاذب ترکیبی

اینکه کدام سقف های کاذب را می توان با هم ترکیب کرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل منطقه آب و هوایی، میزان نور و روشنایی و میزان رطوبت، در آن فضا است. در طراحی سقف های کاذب ترکیبی می توان سقف های کاذب کنفی، چوبی، طلقی، حبابی، معرق و حصیری و غیره را با توجه به محیط و طرح مورد نظر با هم ترکیب کرد.  علاوه بر مزایایی که تمامی سقف های کاذب دارند به دلیل تنوع طرح و رنگ و متریال جذابیت بی نظیری را به محیط می دهد.

 

دلیل استفاده از سقف های کاذب ترکیبی

سقف‌ کاذب ترکیبی علاوه بر زیبایی‌شناسی، ویژگی‌های کاربردی نیز ارائه می‌دهد که استفاده از آن‌ها را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، این نوع سقف ها، آکوستیک خوبی ارائه می دهند که در آن صداهای مورد نیاز را می توان افزایش داد و در عین حال صداهای ناخواسته را می توان به حداقل رساند. آنها فضایی را برای قرار دادن سیم های برق، لوله ها و کانال های تهویه مطبوع فراهم می کنند. سقف های کاذب، اعم از ترکیبی و غیر ترکیبی می توانند نور را منعکس و منتشر کنند. بنابراین نیاز به نور مصنوعی غیر ضروری را از بین ببرند و در نتیجه مصرف انرژی را کاهش دهند. بنابراین، اگر به خوبی طراحی و برنامه ریزی شوند. این نوع سقف بسیار کاربردی است و می تواند جذابیت و زیبایی محیط کار و زندگی را چند برابر کنند.

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید