parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

رنگ پاستیلی چیست ؟ – اولین و بزرگترین مجری گنبد شیشه ای استین گلاس در ایران - ایراچی
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

رنگ پاستیلی چیست ؟

بوسیله اسفند ۱۷, ۱۳۹۸مقالات

رنگ های پاستلی از ترکیب مقداری سفید با رنگ های شاد و زنده تشکیل می شوند و یکی از زیباترین و پرکاربردترین رنگ های مدرن برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه و کاربرد در دکوراسیون های مختلف هستند.این رنگ ها فضا را بازتر و روشن تر نشان می دهند.

اگر دقت کنید رنگ های پاستیلی در میط اطرافمان به وفور دیده می شوند. شیر موز، شیر توت فرنگی، بستنی پسته ای و … مثال های خوبی از رنگ های پاستیلی هستند. بارزترین خصوصیت رنگ های پاستلی این است که برای هر اتاق و فضائی مناسب هستند.

رنگ های پاستلی برای آنکه جذابیت و زیبائی خود را جلوه گر کنند، نیاز به وجود نور کافی در محیط دارند و بهتر است رنگ های پاستیلی برای رنگ آمیزی خانه های پر نور مخصوصا خانه های دارای نور طبیعی به کار گرفته شوند در غیر این صورت از نشاط  آن ها کاسته می شود.

البته اگر خانه یا اتاق خواب شما از نور طبیعی کافی بی بهره است باز هم می توانید از رنگ های پاستیلی برای رنگ آمیزی دیوارهای آن استفاده کنید اما به شرطی که نور مصنوعی زیادی در این فضا مخصوصا در هنگام عصر و شب ایجاد کنید.

رنگ پاستیلی چیست ؟

در سال های اخیر کاربرد این رنگ ها در بخش های مختلف خانه بسیار رایج شده است. اضافه کردن المان هایی با رنگ های تند و زنده به مجموعه رنگ های پاستلی شادابی و انرژی می بخشد.

رنگ های پاستلی موجب اذیت و خسته شدن چشم ها نمی شوند و زمینه مناسبی را برای استفاده از رنگ های جسور و یا ایجاد کنتراست فراهم می کند.رنگ های پاستلی به علت القای حس آرامش و دلنشینی به فضا ، هارمونی در دکوراسیون ایجاد می نمایند و محیطی دلنشین را به ارمغان می آورند

یکی از روش های افزایش شادابی و انرژی در رنگ های پاستیلی، افزودن رنگ های تند و زنده به مجموعه رنگ‌های پاستلی است.

در مکان هایی که به فضایی آرامش بخش نیاز دارند استفاده از رنگ های خسته کننده و عناصر دکوراتیوی که موجب از بین رفتن تمرکز می شوند، انتخاب مناسبی نیستند.

هر فردی در محیط زندگی خود، به ویژه در اتاق خواب خواستار ایجاد فضایی آرامش بخش است.

هر چه فضا کوچکتر باشد باید میزان شکستن سطوح به بخش های کوچکتر بیشتر بوده تا شادابی و انرژی لازم در فضا ایجاد شود. نصب چند تابلو بر روی دیواهای رنگ آمیزی شده نیز می تواند فضا را دلنشین تر کند.

استفاده از رنگ های پاستلی با نورپردازی مناسب و صحیح، نه تنها برای اتاق کودکان بلکه برای اتاق خواب بزرگسالان نیز رنگی ایده آل و مناسب محسوب می شود.

انتخاب رنگی هماهنگ با رنگ های پاستلی برای تاج تخت خواب، رو تختی، ملحفه ها، بالش ها، کمد، آباژور و میز پاتختی هارمونی بی نظیری را در فضا ایجاد می کند و در نتیجه شما خواب راحتی را تجربه خواهید نمود.

رنگ پاستیلی چیست ؟

استفاده از رنگ های پاستلی برای مبلمان با فرم های مدرن موجب بیشتر نمایان شدن آن می شود.

همچنین دیوارهای رنگ آمیزی شده با رنگ های پاستیلی وسعت دامنه بیشتر از مجموعه های رنگ را پیش روی بینندگان می گذارند و به همین دلیل در این حال نوع بافت چندان به چشم نمی آید.

همچنین استفاده از یک لوستر آویز در اتاق غذا خوری هماهنگی خاصی با رنگ های روشن و فرح بخش ایجاد خواهد نمود و در نتیجه ظاهر زیبا تری به فضا می بخشد.با استفاده از رنگ های پاستیلی می توانید سطوح طرح دار را وارد دکوراسیون خانه کنید ولی در عین حال سادگی فضا را نیز حفظ کنید.

 

 

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید