parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

بررسی دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

بررسی دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی

بوسیله آبان ۱۳, ۱۳۹۸مقالات

سبک ژاپنی در دکوراسیون داخلی سبکی است که از سنت و فرهنگ ژاپنی شکل گرفته است و اساس آن بر پایه ی آرامش و سادگی می باشد.

از ویژگی های دکوراسیون به سبک ژاپنی می توان به نظم، دوری از تجملات و سادگی و طبیعت دوستی اشاره کرد که این ویژگی ها متشابه با سبک مینیمال می باشد اما با این تفاوت که عناصر طبیعی نقش کلیدی و مهمی در سبک ژاپنی دارند.

در این مطلب سعی داریم نکات اجرای سبک ژاپنی در دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید…

سبک ژاپنینکات اجرای دکوراسیون به سبک ژاپنی در خانه

نظم

با اجرای دکوراسیون زاپنی فضایی منظم و مرتب ایجاد خواهید کرد. این سبک مخالف تجملات می باشد و از استفاده ی دکوریجات و المان های دکوراتیو زیاد با چیدمان نزدیک بهم دوری می کند. در این سبک نیز مانند سبک مینیمال از المان ها و وسایل با شرط کارایی آن ها استفاده می شود. ایجاد فضای خالی در این سبک جزئی از چیدمان محسوب می شود به این صورت که المان ها و وسایل را طوری بچینید که فضاهای خالی بیشتری در خانه ایجاد شود.

استفاده از طراحی پلان باز

در دکوراسیون ژاپنی از طراحی پلان باز استفاده کنید چرا که مناسب ترین طراحی برای دکوراسیون ژاپنی می باشد. برای این منظور دیوار هایی که ضروری نیستند را حذف کنید.

استفاده از مواد و مصالح طبیعی

همانطور که در ابتدا گفته شد مصالح و عناصر طبیعی در دکوراسیون ژاپنی نقش کلیدی دارند. پس برای ایجاد این منظور در دکوراسیون ژاپنی شما می توانید برای ایجاد بخش هایی مانند دیوار، پله و پنجره ها از مصالح طبیعی مانند چوب استفاده کنید.

در این بخش باید گفته شود که چوب یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین مصالح در ایجاد دکوراسیونی به سبک ژاپنی می باشد. در دکوراسیون ژاپنی از پارکت های چوبی استفاده می شود.

سبک ژاپنینور طبیعی

در دکوراسیون ژاپنی باید فضای داخلی از امکاناتی برخوردار باشد که نور طبیعی به فراوانی وارد خانه شود. در اصل نور طبیعی یکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون ژاپنی می باشد. برای این منظور می توانید از پنجره های عریض استفاده کنید در صورتی که خانه ی شما به دلیل مشکل جغرافیایی نمی تواند پنجره داشته باشد می توانید از نورگیر های استین گلس با طرح های متناسب با سبک زاپنی بهره بگیرید. (شما می توانید با کلیک روی این لینک نمونه کارهای نورگیر استین گلس مجموعه ایراچی را مشاده کنید.)

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر از پنجره های عریض استفاده می کنید پرده نصب نکنید تا نور بدون هیچ مانعی وارد فضای داخلی شود. در این سبک اغلب از پرده های بامبو استفاده می شود.

طراحی مدولار برای مبلمان و اثاثیه

در دکوراسیون ژاپنی از طراحی مدولار برای چیدمان مبلمان و اثاثیه استفاده کنید. منظور از طراحی مدولار این است که بتوانیم در کوتاه ترین زمان، فضای ناهار خوری را به فضای کاری تبدیل کنیم. در واقع این طراحی به چندکارایی توجه دارد.

استفاده از رنگ های طبیعی و سفید

از رنگ های اصلی در دکوراسیون زاپنی می توان به رنگ سفید اشاره کرد. در این سبک رنگ سفید با ترکیب رنگ های طبیعی مانند قهوه ای و سبز استفاده می شود.

استفاده از المان های دکوراتیو ژاپنی

در این سبک می توانید از المان های دکوراتیو و دکوریجات ژاپنی استفاده کنید. به عنوان مثال حصیر تاتامی یکی از رایج ترین وسایل در منازل ژاپنی ها می باشد. شما می توانید از این حصیر برای پوشش کف منزل خود استفاده کنید.

مبلمان کم ارتفاع

در این سبک از مبلمان و همچنین میز هایی با ارتفاع کوتاه که دارای طراحی ساده می باشند استفاده می شود.

سبک ژاپنی

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید