parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

5 ایده برای طراحی دفتر کار – اولین و بزرگترین مجری گنبد شیشه ای استین گلاس در ایران - ایراچی
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

۵ ایده برای طراحی دفتر کار

بوسیله اسفند ۱۹, ۱۳۹۸مقالات

محیط کار هر فردی خانه دوم او است و باید محلی سرشار از تمرکز و آرامش برای شما باشد تا خستگی برجا نگذارد. محل کار شما پس از منزل مسکونی شما دومین محیطی است که بیشترین سر و کار روزمره را در آن محیط دارد.

برای طراحی داخلی دفتر اداری نیازی ندارید که حتما هزینه های زیادی برای به کارگیری طراحان داخلی پرداخت کنید، بلکه تنها با پیروی از نکات خاصی می توانید یک طراحی اصولی و در عین حال مدرن و زیبا انجام دهید.

محل کار شما باید با اصول خاصی طراحی شود که باب میل شما باشد. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی داخلی دفتر کار حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.

 

۱- استفاده از رنگ های مناسب

رعایت تناسب رنگ بین اجزای داخل اتاق یکی از مهم ترین اصولی است که در طراحی دکوراسیون باید به آن دقت شود. رعایت هارمونی رنگ در طراحی یک نکته اصولی محسوب می‌شود.

هنگام طراحی هر فضا از جمله دفاتر اداری حتما باید بتوانید از رنگ ها به صورت مناسب برای دیوارها و تجهیزات داخلی استفاده کنید. در صورتی که اتاق کاری شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده کنید.

توجه داشته باشید رنگ های تند مانند رنگ قرمز در اتاق کار باعث می شود زمان کار مفید شما کاهش پیدا کرده و زود خسته شوید. بنابراین بهتر است از رنگ های ملایم و روشن برای طراحی داخلی دفتر اداری خود استفاده کنید. توصیه می‌شود از استفاده از رنگ‌های جیغ و زننده در طراحی دکوراسیون محل کار خود جدا پرهیز کنید

۲- استفاده از دکور و قفسه

5 ایده برای طراحی دفتر کار

سعی کنید برای تمامی کارمندان قفسه ها و فایل های جداگانه قرار دهید. استفاده از قفسه و دکور باید در ترتیب بخشیدن به محل کار شما حتماً استفاده شود. این قفسه ها ا باعث می شود میز کاری افراد خلوت تر شده و کارها را با نظم و دقت بیشتری انجام دهند. استفاده از شلف باعث می‌شود هنگامی که نیاز به یک مدرکی داشته باشید در کمترین زمان از درون شلف یا قفسه آن‌ها را بیابید.

۳- نورپردازی مناسب

همه شما میدانید استفاده از نور مصنوعی یعنی لوستر و لامپ اصلاً جایگزین خوبی برای نور طبیعی نیست. نور محیط باید به گونه ای بهینه باشد که هم مصرف انرژی را کاهش داده و هم آنکه باعث خستگی چشم ها نشود. استفاده نکردن از نور طبیعی ممکن است محل کار را برای شما خسته و کسل کننده کند.

۴- استفاده از وسایل تزئینی و گیاهان

5 ایده برای طراحی دفتر کار

وجود گیاهان آپارتمانی در محیط محل کار باعث طراوت و شادابی در محیط می‌شود. حتما سعی کنید در دفتر کاری خود از تابلوهای نقاشی و یا گیاهان زینتی استفاده کنید. گیاهان در محل کار انرژی مثبت بسیار زیادی به کارکنان می‌بخشد و باعث تولید اکسیژن می‌شود. گیاهان و گل ها شادابی و نشاط محیط را چند برابر کرده و فضایی گرم و زیبا به آن می دهد. این گونه تغییرات در محیط کار خود باعث می‌شود محیط کار را به محیط ایدئال خود نزدیک کنید.

۵- استفاده از میز و صندلی های مناسب

انتخاب مناسب و اصولی میز و صندلی های کارمندان و کارفرمایان از دیگر نکات مهمی که هنگام طراحی داخلی دفتر اداری باید به آن ها توجه شود. به دلیل ساعات کاری زیادی که کارمندان در اداره می گذرانند باید صندلی هایی را انتخاب کنید که طراحی ارگونومیک داشته و کم ترین تاثیر منفی را روی بدن می گذارند. میز و صندلی ها باید در جاهای مخصوص به خود قرار گیرند زیرا در ابن صورت قطعاً کارهای شما آن‌جور که باید  با نظم جلو نخواهند رفت و مدت زمان بسیاری از شما صرف جا به جایی و انجام امور مرتب سازی صرف می‌شود.

 

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید