parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

اصول چیدمان مبلمان در منزل – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

اصول چیدمان مبلمان در منزل

بوسیله آبان ۸, ۱۳۹۸مقالات

مبلمان یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون داخلی می باشد که تاثیر بسزایی در در کلیت دکوراسیون داخلی خواهد گذاشت. چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی می تواند در نحوه ی چیدمان مابقی المان های دکوراسیون تاثیر بگذارد از همین جهت در این مطلب اصول چیدمان مبلمان را مطرح کرده ایم تا به طوری مبلمان خود را بچینید که هم زیبایی را در فضای داخلی ایجاد کند و همچنین کاربردی باشد.

اصول چیدمان مبلمان در منزل

ایجاد یک نقطه کانونی

ایجاد نقطه کانونی در کوراسیون داخلی از قواعد مهم آن می باشد که حتما باید در طراحی دکوراسیون داخلی یک نقطه کانونی ایجاد کرد.  در چیدمان مبلمان در اتاق نشیمین یک نقطه کانونی را انتخاب کنید که بهترین گزینه تلویزیون می باشد و مبلمان خود را در اطراف آن بچینید.

اصول چیدمان مبلمانمبل ها را به دیوار نچسبانید

بهتر است که مبلمان با دیوار فاصله داشته باشد. تعیین اندازه ی فاصله ی مبلمان از دیوار ها باید متناسب با اندازه اتاق نشیمن شما باشد. توجه داشته باشید که حتی اگر فضای اتاق نشمین منزل شما کوچک باشد، هرگز نباید مبلمان را به دیوار بچسبانید. این فاصله کم می تواند فضای اتاق نشیمن را بزرگ تر جلوه می دهد.

اگر اندازه نشیمن منزل شما بزرگ است، چیدمان مبلمان به طبع بسیار آسان تر خواهد شد. در این حالت بهتر است مبلمان را در مرکز اتاق و نزدیک به هم بچینید.

ایجاد فضای گفت و گو

در چیدمان مبلمان، فاصله مبل ها را به شکلی قرار دهید که کسی نیاز به بلند کردن صدایش پیدا نکن.

در نظر گرفتن تعادل

تعادل نیز مانند نقطه کانونی یکی از قواعد مهم در دکوراسیون داخلی باشد به همین دلیل باید به اندازه و مکان قرار گیری وسایل توجه داشته باشید. در طراحی دکوراسیون متعادل نباید همه وسایل بزرگ و یا کوچک را در یک سمت اتاق قرار دهید.

برقراری رفت و آمد آسان

رفت و آمد آسان در بین مبلمان از موارد مهم در اصول چیدمان مبلمان می باشد. درواقع چیدمان مبلمان باید به شکلی باشد که افراد در حین رفت و آمد با مبلمان برخوردی نداشته باشند. در این مورد باید فاصله بین میز و مبل ها را به درستی تنظیم کنید.

اصول چیدمان مبلمانانتخاب فرشی با اندازه مناسب

فرشی را که انتخاب می کنید نباید به اندازه ای باشد که کف تمام اتاق را بپوشاند. اندازه ی فرش باید به گونه ای باشد که مبلمان روی آن ها قرار بگیرند.

میز جلو مبلی بزرگ

انتخاب یک میز جلو مبلی بزرگ در مرکز اتاق نشیمن از لحاظ زیبایی و کارایی یک گزینه ی مناسب می باشد. این میز می تواند فضایی برای قرار دادن المان های دکوراتیو شما باشد.همچنین اگر میز جلو مبلی بزرگ باشد، دسترسی افرادی که به روی مبل نشسته اند به آن راحت تر است.

توجه داشته باشید که بزرگی میز باید به اندازه ای باشد که فاصله ی بین میز و مبل حداقل ۴۵ سانتی متر باشد. این فضا برای رفت و آمد ایجاد می شود.

استفاده از منابع نوری مختلف

همانطور که در مطالب قبلی گفته شده است نور یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون داخلی می باشد که باید حتما در دکوراسیون داخلی به آن توجه کرد. شما می توانید از آباژورهای ایستاده در پشت و کنار مبلمان خود استفاده کنید.

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید