parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

اشتباهاتی که در دکوراسیون داخلی نباید انجام دهیم

بوسیله مهر ۲۸, ۱۳۹۸مقالات

دکوراسیون داخلی از یکسری قوانین و اصول تشکیل شده است که رعایت کردن آن باعث ایجاد نتیجه ی مطلوب و مورد نظر شما شود. اما انجام یکسری اشتباهات باعث هدر رفتن هزینه ی شما خواهد شد.

در این مطلب اشتباهات رایجی را که ممکن است شما انجام دهید مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با جلوگیری از این موارد بتوانید دکوراسیون مطلوب خود را ایجاد کنید.

موارد زیر در بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلیاشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی

تناسب نادرست

تناسب و هماهنگی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد.با توجه به ابعاد فضا باید چیدمان خود و ابعاد وسایل خود را انتخاب و تنظیم کنید. به عنوان مثال در فضای کوچک نمی توانید از مبلمان سلطنتی بزرگ استفاده کنید. رعایت تناسب از فاکتور های بسیار مهم در دکوراسیون داخلی می باشد.

در چیدمان منزل باید بین اندازه ی فضا و مبلمان خود تناسب را ایجاد کنید. به همین دلیل قبل از خرید مبلمان خود به ابعاد فضای خود توجه کنید.

البته این مورد فقط درباره ی مبلمان نیست بلکه  جهت چیدمان سایر وسایل خانه نیز باید به این قانون توجه کرد.

زیاده روی در دکوراسیون

حفظ تعادل از فاکتور های دیگر در دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده بیش از حد در تنوع رنگی و طرح ها باعث شلوغی و بهم ریختگی فضا می شود. در دکوراسیون داخلی باید حداقل از ۲  و حداکثر از ۳ رنگ استفاده کنید که حتما باید یکی از رنگ ها خنثی باشند.همچنین حداقل از دو طرح می توانید در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

استفاده ی بیش از حد از المان های دکوراتیو باعث شلوغ شدن و آشفتگی فضا می شود.

سادگی بیش از حد

همانطور که در مورد قبلی به آن اشاره شد تعادل در دکوراسیون بسیار مهم می باشد نه باید آنقدر در آن زیاده روی کرد که باعث آشفتگی و شلوغی فضا شود و نه آنقدر ساده باشد که دکوراسیون هیچ انرژی را در فضا ایجاد نکند.

جزئیات و وسایل جانبی (المان های دکوراتیو) است که دکوراسیون را از سادگی بیش از حد خارج می کند اما سعی کنید در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید.

ترکیب بیش از حد سبک‌های دکوراسیون

ترکیب بیش از اندازه ی سبک ها که به آن التقاطی گفته می شود باعث عدم هماهنگی و تناسب در دکوراسیون داخلی می شود. سعی کنید مواردی را که می خواهید در دکوراسیون داخلی داشته باشید گلچین کنید.سبک های مختلف در یک دکوراسیون باعث بهم ریختگی می شود.

نور پردازی نامناسب

همانطور که در مطالب قبلی گفته شده بود نورپردازی از موراد بسیار مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. اگر نورپردازی در دکوراسیون داخلی شما مناسب نباشد هر چند که دکوراسیون شما بی نقص و عیب باشد ظاهر و جلوه ی بی نظر خود را نشان نخواهد داد.

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید