parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

سبک بوهمیان در دکوراسیون داخلی – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

سبک بوهمیان در دکوراسیون داخلی

بوسیله آبان ۱۴, ۱۳۹۸مقالات

سبک بوهمیان نیز یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی می باشد. امروزه این سبک را می توان در گروه یکی از پرطرفدارترین سبک ها دکوراسیون قرار داد. از ویژگی های مهم این سبک می توان به آزادی عمل و جلوه ی خاص و منحصر به فرد اشاره کرد.

ریشه کلمه ی بوهمیان فرانسوی است و معنی فارسی آن “کولی ” می باشد.  با این تفسیر می توان نتیجه گرفت که این سبک در دکوراسیون داخلی از زندگی کولی ها الهام گرفته است. در اصل می توان گفت که در سبک بوهمیان از المان ها و عناصر متنوع از نقاط مختلف استفاده شده است.

سبک بوهمیاندر این سبک از بافت ها و رنگ های متنوع استفاده می شود. در اصل این سبک از دکوراسیون داخلی بر اساس هیچ قاعده و اصولی نمی باشد. برای چیدمان خانه به سبک بوهمیان می توانید گوشه به گوشه منزلتان را با توجه به سلیقه ی خودتان بچینید.

در این مطلب قصد داریم چندین ترفند برای چیدمان منزل به سبک بوهمیان را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید…

ترفند های دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

استفاده از رنگ ها و الگوهای متنوع

در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم که در این سبک تنوع بسیاری از طرح ها، رنگ ها و الگو های مختلف وجود دارد. البته انتخاب هر کدام از آن ها به سلیقه ی شخصی شما بستگی دارد.اما نکته ای که در انتخاب رنگ در این سبک وجود دارد این است که بهتر است از رنگ های گرم و پررنگ استفاده کنید. در کنار همین رنگ ها از ترکیب رنگی خنثی استفاده کنید.

به عنوان مثال می توانید از کوسن های طرح دار و رنگارنگ روی مبل های رنگ خنثی مانند رنگ سفید استفاده کنید.همچنین می توانیداز رنگ های زمینی و رنگ های مات برای ایجاد تعادل و انتقال حس آرامش استفاده کنید.

فرش

فرش یکی از مهم ترین المان های دکوراتیو در سبک بوهمیان می باشد بنابراین در انتخاب آن باید دقت کافی داشته باشید. در این سبک از فرش های سنتی با طرح و نقش های قدیمی استفاده می شود.

مبلمان

در این سبک مبلمانی منحصر به فرد استفاده می شود که اندازه و شکل آن ها اهمیتی ندارد. البته باید بدانید که مبلمان تجملاتی برای این سبک مناسب نمی باشد. مبلمان قدیمی گزینه ی خوبی برای این سبک می باشند.

سبک بوهمیانالمان های دکوراتیو

المان های دکوراتیو و دکوریجات در این سبک شامل موارد زیر می باشد:

  • پارچه های جذاب و منحصر به فرد
  • کوسن های رنگارنگ
  • گیاهان سبز
  • عتیقه جات
  • کلکسیون های دست سازپ
  • فانوس های مراکشی
  • صندلی عثمانی
  • پرده های منجوق دار
ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید