parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

پارکت لمینت چیست ؟ – وبسایت رسمی ایراچی : اولین مجری گنبد شیشه ای استین گلس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

پارکت لمینت چیست ؟

بوسیله اسفند ۲۱, ۱۳۹۸مقالات

پارکت لمینت‌ همانطور که از نامش پیداست یک نوع کفپوش چوبی پرکاربرد است که از فناوری لمینت استفاده کرده است. امروزه در بسیاری از خانه ها، فروشگاه ها، مراکز آموزشی، فرهنگی، هنری و … به کار می رود. لمینت‌‌کاری، فناوری ساخت ماده‌ای با لایه‌های چندگانه است، بدین شکل با استفاده از مواد مختلف و بسته به نیاز، مقاومت، استحکام، توان جلوگیری از انتقال صوت و حرارت و دیگر ویژگی‌های مطلوب در ترکیب نهایی افزایش می‌یابد.

استفاده از کفپوش لمینت مزایای زیادی دارد از جمله اینکه نصب آن آسان است و از طرف دیگر خرید پارکت لمینت برای کسانی که قصد استفاده و نصب آنرا دارند، بسیار مقرون به صرفه است.

فواید استفاده از پارکت لمینت

پارکت لمینت چیست ؟

لمینت ها بدون چسب و به خاطر وزنشان است که روی زمین قرار می‌گیرند و توسط clic ها سفت می‌شوند. یکی دیگر از فواید عدم استفاده از چسب، این است که شما را قادر به دوباره استفاده کردن از آن می‌کند. همانطور که می‌دانید هر بار راه اندازی کفپوش برای خانه معمولا هزینه زیادی دارد، ولی با استفاده از پارکت لمینت ها این نگرانی نیز برطرف می‌شود چراکه می‌توانید آن ها را به راحتی جا به جا کنید.

برجسته‌ترین ویژگی پارکت  که اغلب طراحان تمایل دارند که از آن در کف استفاده کنند، جابه‌جایی نصب و اجرای آسان پارکت است. هر طراحی مسلماً دلش می‌خواهد کارش را سریع‌تر انجام دهد تا بتواند پروژه‌های بیشتری دریافت کند، به همین دلیل از پارکت در طراحی استفاده می‌کند تا سرعت انجام کار بسیار بیشتر شود.

یکی از انتظارات همه ما از کفپوش خانه، نیافتادن خط و خش بر روی آن هاست. پارکت لمینت‌ دارای لایۀ محافظتی شفافی است که در برابر خراش و لک محافظت می‌کند.

این کفپوش‌ها قابلیت جمع کردن و دوباره نصب کردن و تعویض بخش آسیب دیده را به سرعت و در حداقل زمان دارند.

این کفپوش ها که عایق صدا و گرمای خیلی مناسبی هستند.

در مقایسه با بسیاری از گزینه‌های دیگر برای پوشاندن کف اتاق، پارکت لمینت‌‌ها ارزان‌تر هستند.

پارکت لمینت‌ به خاطر لایۀ محافظتی خود، در مقابل آب تا حدی مقاومت دارد و نگهداری آن آسان است. البته نمی‌توان آنها را قابل شستشو نامید.

از دیگر ویژگی‌های این نوع کفپوش‌ها این است که در هنگام نوسازی کف ساختمان‌ها، احتیاجی به کندن کف پوش قبلی نیست و احتیاجی به چسب زدن آن به کفپوش قبلی هم نیست.

تولید پارکت لمینت چگونه است ؟

پارکت لمینت چیست ؟

ساخت پارکت لمینت در کارخانه ها صورت می گیرد و مواد تشکیل دهنده آن، در یک خط روکش کاری روی هم چسبانده می شوند یعنی لایه های رویی از بالا و لایه تثبیت کننده از پایین روی لایه مغزی چسبانده می‌شوند. از روغن های صنعتی، اشعه UV و فرچه کاری های خاصی جهت تولید و فشرده کردن لایه های این کفپوش چوبی استفاده می شود که در نهایت قطعات آنها با کیفیت مناسب آماده شده و روانه بازار می شود.

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید