گلدان شیشه ای تراریوم

 

گلدان شیشه ای تراریوم همون طور که از اسمش مشخصه ، گلدانی از جنس شیشه است که گیاه های از نوع تراریوم رو میشه در این گلدان ها پرورش داد و باغچه حبابی زیبایی درست کرد.

گلدان شیشه ای تراریوم به دلیل شفافیت موجود در شیشه روش بسیار زیبایی برای نگه داری گیاه و گل دوست داشتنی شماست و زیبایی دو چندانی به گیاه شما می دهد.

دسته ی گیاهان تراریوم بسیار نگه داری آسانی دارند و نگرانی برای مراقبت از گیاه وجود ندارد مخصوصا که اگر با توجه به نوع گیاه تراریوم تان، گلدان شیشه ای تراریوم را انتخاب کنید که در ادامه درباره نوع گیاه تراریوم توضیح می دهیم.

از آنجا که گیاهانی که در گلدان شیشه ای تراریوم نگه داری می شود نیاز به فضای آزاد ندارند در هر جای خانه، اتاق خواب، آشپزخانه، میز محل کار … می توان استفاده کرد.

گلدان شیشه ای تراریوم برای هدیه

شکی نیست که همه گل ها زیبا هستند و زیبایی خاص خودشون دارند ولی حسه فانتزی باغچه توی حباب ، حسه غیر قابل انکاری که میشه به گلدان های شیشه ای تراریوم نسبت داد.

این باغچه حبابی کوچیک هدیه مناسبی برای شما می تونه باشه مخصوصا که طرفتون اگر خوش ذوق و سلیقه باشه.

این گلدان های شیشه ای تراریوم رو حتی به عنوان جا جواهری می توان استفاده کرد و یا هدیه داد.

گلدان شیشه ای تراریوم برای هدیه 1
گلدان شیشه ای تراریوم برای هدیه 3
گلدان شیشه ای تراریوم برای هدیه

گلخانه تراریوم (باغچه ی رنگارنگ تراریوم)

با توجه به ابعادی که گلدان شیشه ای تراریوم شما دارد، می توانید چند گیاه از انواع مختلف را در کنار هم بگذارید و باغچه رنگارنگی را برای خودتون درست کنید.

در بخش آموزش ایراچی ، آموزش کاشت گیاه تراریوم رو در گلدان شیشه ای تراریوم در چند مرحله  به صورت تصویر و ویدیو برای شما علاقمندان و همراهان همیشگی ایراچی می دهیم.

تراریوم، باغچه سفارشی

اگر شما هم مایل هستید از دیدن باغچه حبابی لذت ببرید باید این نکات خوب و بهتون یاد آوری کنم که گیاه تراریوم انواع مختلفی داره که  دست شما رو تو انتخاب باز می کنه به غیر از اون انواع گلدان شیشه ای تراریوم هست که شکل  و ابعاد مختلفی داره و شما می تونید با توجه به گیاه انتخابیتون گلدان شیشه ای تراریوم رو انتخاب کنید.

این نکته رو باید بهتون یاد آوری کنم تراریوم بسته باید در داخل گلدان شیشه ای تراریوم بسته نگهداری شود که محفظه انها بسته می شود و تراریوم های باز در داخل گلدان شیشه ای تراریوم باز نگهداری شود که قسمتی از گلدان شیشه ای تراریوم باز است.

تراریوم باغچه سفارشی 3
تراریوم باغچه سفارشی 2
تراریوم باغچه سفارشی

قیمت گلدان شیشه ای تراریوم

چون گلدان شیشه ای تراریوم کاری دست ساز است، قیمت ثابتی ندارد و بسته به ابعاد و متریال های کار شده در گلدان متفاوت است ولی این تفاوت قیمت چمشگیر نیست.

خرید گلدان شیشه ای تراریوم از ایراچی

  • تحویل رایگان
  • سفارشی سازی گلدان
  • خدمات پس از فروش
  • قابل تعویض
  • دارای ضمانت و گارانتی

گلدان شیشه ای تراریوم سفارشی

شما می توانید گلدان شیشه ای تراریوم ایده آل خود را سفارش دهید در شکل و ابعاد مورد نظر خودتان و کمتر از ۳ روز تحویل بگیرید.

سفارش  از طریق تلگرام تلگرام و یا از تماس با شماره های  ۰۹۳۸۰۱۷۷۵۲۴ و ۰۲۱۲۲۵۱۶۲۸۳

تراریوم چیست؟

کلمه تراریوم بر گرفته از دو واژه terra و rium است. از اواخر قرن ۱۹ میلادی لغت terra به معنی زمین و arium به معنی محل و جایگاه، وارد زبان لاتین مدرن گردید و معنای امروزی تراریوم که نمایشگاه جانوران خشکی است پدیدار گشت.

داستان پیدایش تراریوم از این برقرار است که اولین گلخانه تراریوم نخستین بار توسط گیاه شناس انگلیسی آقای دکتر ناتانیل بگشووارد (Nathaniel Bagshaw) در سال ۱۸۴۲ توسعه داده شد. وی تمایل داشت تا به آنالیز رفتار حشرات بپردازد و به همین خاطر به طور کاملا تصادفی یکی از شیشه ها را بدون مراقبت خاصی به حال خود گذاشت.

چند روزی که گذشت دکتر وارد دید که بذر سرخسی در گلدان شروع به رشد کرده و جوانه زده. بله این گونه بود که اولین تراوریم شکل گرفت. این روند به سرعت در دوره عصر ویکتوریا در میان انگلیسی ها گسترش پیدا کرد و پس از دوره ای در استرالیا نیز نمونه های زیادی از این تراریوم های زیبا مشاهده شد و پس از آن به لندن هم راه پیدا کرد و کم کم فراگیر شد.

آزمایش های مکرر وی نشان داد که گیاهان را می توان بدون تهویه در محیطی بسته و محصور شده، محافظت کرد و همچنان آن ها رشد و پرورش داد.

امروزه به شیشه هایی که در آنها تراریوم را می توان پرورش داد نیز، تراریوم گفته می شود که مدل های بسیار زیبایی از آن ساخته شده است.

گلخانه تراریوم به دو نوع تراریوم بسته و باز تقسیم می شود که به شرح هر کدام می پردازیم.

تراریوم بسته

تراریوم بسته گونه های گیاهی گرمسیری مانند خزه ها، گیاهان ارغوانی، قارچ ها و گیاهان هوازی هستند که معمولا به دلیل شرایط یکسانی که با محیط مرطوب و محافظت شده مناطق استوایی دارند، در داخل تراریوم بسته نگهداری می شوند. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حتما در انتخاب نوع گیاه برای تراریوم بسته دقت کنید چرا که در این نوع تراریوم میزان رطوبت بالاست و باید گونه هایی را در نظر بگیرید که با رطوبت بالا سازگاری داشته باشند.

تراریوم بسته باید یک بار در هفته باز شود تا رطوبت اضافی ناشی از هوا و دیواره های ظرف پاک شود. این کار برای جلوگیری از ایجاد کپک و رشد قارچ های انگلی است. نگهداری تراریوم کاملا به شرایط رشد این گیاه وابسته است. بنابراین همیشه باید نور کم، رطوبت بالا، مقاومت به خشکی و دیگر موارد لازم را در نظر بگیرید.

تراریوم همچنین باید گاهی اوقات سیراب شود. عدم وجود تراکم این گیاه در دیوارهای تراوریوم و مشاهده هر گونه پلاسیدگی و پژمرده شدن آن نشان دهنده این است که ترارویوم نیاز به آب دارد.

علاوه بر این تراریوم نیاز به مخلوط خاک مخصوصی دارد تا بتوان از شرایط  مساعد رشد و همچنین کاهش خطرات و آسیب های میکروبی آن مطمئن شویم. یک نوع رایج آن که معمولا هم مورد استفاده قرار می گیرد «peat lite» است که ترکیبی از کود گیاهی، ورمیکولیت (vermiculite) و پرلیت (perlite) است. این ترکیب می بایست به گونه ای درست شود که مانع  انتشار میکروب های مضر شود.

تراریوم باز

این نوع تراریوم برای گیاهان خشک بسیار مناسب است. مانند ساکولنت یا ها succulent (گیاهان گوشتی که با ذخیره آب در قسمت های مختلف اندام خود مانند برگ‌ها، ساقه و ریشه، خود را با شرایط زیستی مناطق گرم و خشک وفق داده‌ و تحمل گرما و کم‌ آبی‌ های طولانی مدتی را دارند.)

همه گیاهان نیازی به محیط مرطوب و نمناک نیستند و یا اصلا برای این محیط ها مناسب نیستند. گیاهانی که با آب و هوای خشک سازگاری دارند گزینه ی خوبی برا تراریوم باز هستند.