parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر – اولین و بزرگترین مجری گنبد شیشه ای استین گلاس در ایران - ایراچی
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

بوسیله اسفند ۱۲, ۱۳۹۸مقالات

کلمه معاصر از نظر لغوی به آن چه که به زمان حال وجود دارد و یا اتفاق افتاده است، اشاره دارد. این سبک منحصر بفرد است چرا که از وسایل و عناصری که در زمان حال وجود دارد، برای دیزاین منازل استفاده می شود. قدمت دکوراسیون داخلی به سبک معاصر به سال ۱۹۷۰ برمیگردد.

سادگی، ظرافت، پرداختن به اساس و ماهیت هر چیزی، بافت و خطوط ساده و مستقیم تعیین کننده سبک طراحی معاصر است. این سبک دکوراسیون، فضا را بیشتر از اشیاء نشان میدهد. با تمرکز بر رنگ، فضا و شکل، طراحی به سبک معاصر میتواند نمایی براق و تازه داشته باشد. نکته دیگر تعریف طراحی معاصر این است که همیشه درحال تکامل است.

یک خانه به سبک معاصر می تواند فضایی آرام و راحت و دنج را برای مخاطب خود خلق کند.

استفاده از رنگ های خنثی

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

رنگ های خنثی از ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون معاصر می باشند. پالت رنگی برای این سبک طراحی از رنگ های روشن و تیره پوشیده شده است.

به یاد داشته باشید رنگ هایی همچون سفید، سیاه، قهوه ای روشن و خاکستری بسیار در این نوع دکوراسیون استفاده می شوند. رنگ سیاه گاهی اوقات برای زمینه استفاده میشود و نماد سبک معاصر است. شما می توانید برای جلوگیری از به وجود آمدن فضای سرد در خانه، رنگ قهوه ای روشن، سفید و کرم را به عنوان رنگ غالب و رنگ مشکی و خاکستری را به عنوان رنگ فرعی به کار ببرید.

اگر دیوارها و پنجره ها با پاستیل رنگ آمیزی شده باشند, تزئینات باید به رنگ خنثی باشند. اگر دیوار به رنگ روشن باشد, رنگ خنثی و تیره باید در سایر مکان ها استفاده شود.

خطوط و فضا

آشکارترین عنصر در سبک دکوراسیون معاصر، خط است. در این سبک باید از وسایل و اثاثیه به گونه ای استفاده کرد که در طراحی آن ها ترکیبی از خطوط منحنی و مستقیم دیده شود.

استفاده از آجرهای پر رنگ، سقف های بلند، پنجره های بدون تزئین و اشکال هندسی بر روی دیوارها و یا مجسمه ها در هنر معماری به این سبک جایگاه ویژه دارد. برای مثال اگر دیوارها و مبلمان شما دارای خطوطی صاف هستند، حتما در کنار آن ها از وسایلی مانند آباژورها و دکوریجاتی که دارای خطوط منحنی هستند استفاده کنید.

مبلمان

مبلمان بهتر است دارای شکل و ظاهر ساده با خطوطی مستقیم و بدون هیچ تجمل و تزئیناتی باشند. استفاده از اشکال هندسی، تمیز و صاف ضروری ست. پوشش رومبلی را از جنس الیاف طبیعی مانند پشم، کتان، پنبه و ابریشم انتخاب کنید و به روی آن کوسن و بالش های طرح دار با رنگ های مختلف بگذارید. به هیچ عنوان فضا را با چاپ گل ها، حکاکی ها و لبه دوزی شلوغ نکنید. دکوراسیون به سبک معاصر باید اصولی, ساختاری, خلوت و صبورانه باشد.

نورپردازی

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

در نوسازی منزل و یا ساخت و ساز جدید اهمیت وجود نور طبیعی در دکوراسیون معاصر را در نظر بگیرید. عناصر متالیک و رنگی را به منابع نور خود اضافه کنید. پرده هایی را انتخاب کنید به راحتی قابل جمع شدن باشند و ظاهر ساده و مینیمال این نوع دکوراسیون را حفظ کنند. نورپردازی باعث میشود توجه افراد به تابلوها و تصاویر روی دیوار جلب شود. مجسمه هایی که به سبک هنری معاصر ساخته میشود را نیز میتوان روی پایه یا ستون قرار داد تا بیشتر در معرض دید قرار گیرند.

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید