parragraph

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلس

راهنمای انتخاب پارکت برای خانه های کوچک – ایراچی اولین مجری گنبد استین گلاس در ایران
با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

راهنمای انتخاب پارکت برای خانه های کوچک

بوسیله آبان ۱۲, ۱۳۹۸مقالات

در تغییر دکوراسیون داخلی یک خانه تمامی المان ها در زیبایی و تغییر آن تاثیر می گذارد. کف پوش ها نیز به انداره ی دیوار و سقف در دکوراسیون داخلی موثر می باشند. رنگ و جنس کف پوش ها تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی می باشند و نکته ی مهم در زمان خرید و انتخاب توجه به متناسب بودن آن به سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل شما می باشد.

اگر منزل شما کوچک می باشد و قصد دارید برای دیزاین کف پوش خود از پارکت استفاده کنید در این مطلب قصد داریم نکاتی را در انتخاب پارکت مناسب برای خانه های کوچک بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید….

انتخاب پارکتراهنمای انتخاب پارکت برای خانه کوچک

نکته اول:  انتخاب رنگ مناسب برای پارکت

انتخاب رنگ تیره و یا روشن برای پارکت در بزرگ و کوچک نشان دادن خانه تاثیر زیادی دارد. همانطور که در مطالب قبلی اشاره شده رنگ های روشن باعث بزرگتر دیده شدن فضا و رنگ های تیره باعث کوچک تر دیده شدن فضا می شود. دلیل آن هم به این خاطر است که رنگ های روشن نور را بیشتر و بهتر از رنگ های تیره بازتاب می دهند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که که رنگ دیوار ها و سقف تاثیر یشتری در بزرگ نشان دادن فضا دارند ولی کف پوش ها نیز در این مورد بی تاثیر نیستند. از این جهت کف پوش ها تاثیر کمتری دارند چرا که اگر خانه را یک مکعب در نظر بگیریم کف پوش ها تنها یک وجه از آن را تشکیل می دهند و مابقی شامل دیوار و سقف می شود.

از آنجا که روی پارکت فرش پهن می شود باز هم تاثیر رنگ پارکت کمتر می شود. بهتر است که اگر رنگ فرش منزل شما روشن است رنگ پارکت را تیره انتخاب کنید.

در نهایت آخرین نکته در انتخاب رنگ پارکت این است که برای اینکه فضا دلباز تر دیده شود تمام بخش های خانه را با یک نوع رنگ و طرح پارکت کنید.

نکته دوم: انتخاب اندازه مناسب برای پارکت

برای اینکه خانه های کوچک شلوغ دیده نشوند باید از کف پوش هایی استفاده کرد که درز بین پارکت ها زیاد نباشد. در واقع باید عرض کمی داشته باشند.

در اصل می توان گفت که پارکت های باریک می توانند برای کف پوش خانه های کوچک بسیار مناسب باشند.

انتخاب پارکتنکته سوم: نصب پارکت

جالب است بدانید که حتی نحوه ی نصب پارکت ها نیز می توانند در کوچک یا بزرگ تر دیده شدن خانه ها موثر باشند. در خانه های کوچک بهتر است که پارکت ها به شکل مورب نصب شوند. البته این روش نصب پارکت ها ضایعات بیشتری نسبت به نحوه ی نصب دیگر دارند. البته در اینجا باید به این مورد نیز اشاره کرد در صورتی که بیشتر کف پوش منزل شما را قرار است فرش بپوشاند نحوه ی نصب تاثیری نمی گذارد.

نکته چهارم: مات یا براق بودن پارکت

برای خانه های کوچک انتخاب پارکت های مات بهترین گزینه می باشند.

ztootzari

درباره ztootzari

نظرتان را بگویید